Nejčastěji kladené dotazy

Mohlo by vás zajímat:

Obecné

Kdo je Jungle Gym?

Jungle Gym je předním evropským designérem dřevěného vybavení dětských hřišt, jež distribuuje do více než 30 zemí. Projektováním a výrobou se zabývá již od roku 1988 a tak není divu, že se hřiště Jungle Gym staly známé pro svoji bezpečnost, odolnost a smyslem pro detail. V roce 1999 si společnost nechala patentovat unikátní držáky houpaček, což vedlo k zavádění velmi odolných a bezpečných, přesto ekonomických houpaček. Inovaci, jež můžete spatřit u všech produktů, je základním stavebním kamenem společnosti. Každý rokem přichází Jungle Gym s několika novými produkty či součástmi a celou řadu svých stávajících produktů aktualizuje dle nejnovějších bezpečnostních pokynů, trendů, technologií a materiálů. V roce 2005 představil Jungle Gym také svouji druhou divizi Hy-Land (hřiště certifikované pro profesionální použití). Roky zkušeností a odborných znalostí se spojily v této kolekci vysoce kvalitních dětských hřišť, modulů, domků, houpaček, velkých hřišť a doplňků. S trochou fantazie si můžete nakombinovat své oblíbené položky a vytvořit si tak své vlastní hřiště s ohledem na dostupnou plochu a rozpočet. Všechny produkty jsou vyvinuty, testovány a certifikovány podle nejnovějších evropských směrnic pro bezpečnost.

Co vlastně znamená název Jungle Gym?

Jungle Gym je souhrnný název pro široký sortiment dětských hřišť a prolézaček. Volně by se dalo říci, podle opičky v logu, že se jedná gymnastiku v džungli.

Kde je možné si před nákupem prohlédnout postavené dětské hřiště?

Velké množství dětských hřišť s přídavnými moduly je k vidění v prodejním areálu firmy Vladeko s.r.o., Karlštejnská 97 v Tachlovicích, Praha – západ. Všechna hřiště jsou připravena k řádnému vyzkoušení Vašimi dětmi. Vystaveny jsou jak věže s krátkou, tak i dlouhou skluzavkou.

Je možné nakoupit hřiště přímo přes internet?

Ano, veškerá hřiště, přídavné moduly i příslušenství je možné zakoupit prostřednictvím našich webových stránek. Stačí jednoduše vyplnit objednávku, případně vybrat z barevných variant a objednávku odeslat. Během následujícího dne je zákazník kontaktován naší pracovnicí, která s ním domluví veškeré podrobnosti týkající se samotného doručení zboží a dopravy.

Mohou se ceny mezi jednotlivými prodejci lišit?

Drobné rozdíly možné jsou, což je způsobeno rozdíly v typu a rozměru dřeva, které nabízejí obchodníci a zda služby, jako přesné nařezání jsou již zahrnuty v ceně. Při dodržení správných rozměrů dřeva budou všechny výrobky Jungle Gym robustní a bezpečné. Také ceny na této webové stránce jsou orientační, včetně dřeva, skluzavky a DPH, např. doručení.

Produkt

Jaké díly a příslušenství jsou v balení zahrnuty?

Součástí balení jsou veškeré prvky (kovové, plastové), které jsou třeba k sestavení hřiště, dále v sadě nalezne zákazník podrobný obrázkový návod, spojovací materiál, vodováhu, smirkovou houbičku, síť proti kočkám, kotvící kolíky a drobné dárky.

Mohu si zakoupit pouze montážní krabici?

Ano, montážní krabice jsou samostatně prodejné. Součástí montážního setu je i podrobný nářezový plán s rozpisem potřebných dřevěných dílů. Dřevo dodávané naší firmou je tlakově impregnované a má zbroušené hrany, aby se zabránilo případnému poranění.

Jaké dřevo je dodáváno ke hřištím Jungle Gym?

Standardně je dodáváno dřevo z tlakově impregnovaného smrku, používá se středový materiál, aby se dřevo nekroutilo. Zelenkavá tlaková impregnace ochrání dřevo před hnilobou a plísní a zaručí hřišti dlouhou životnost. Světlá krupice vystupující na dřevu není na závadu, jedná se o solnou složku impregnace, která při vysychání vystupuje na povrch dřeva.

Ovlivňují praskliny kvalitu a pevnost hřiště?

Vzhledem k tomu, že dřevo je přírodní materiál a přijímá a ztrácí vlhkost v závislosti na počasí a teplotě vzduchu, je potřeba počítat i s tím, že se mohou praskliny objevit. Drobné praskliny nemají žádný vliv na snížení bezpečnosti dětského hřiště, jedná se o přirozený projev masivního dřeva.

Mám hřiště po sestavení natírat nebo nemusím?

U hřiště je možné povrchovou úpravu provádět tmavší tenkovrstvou lazurou, může být vodouředitelná, tak i syntetická. Před provedením nátěru doporučujeme nechat hřiště takzvaně opršet. K nátěru se hodí i ošetřující olej na zahradní nábytek nebo terasy. Komu nevadí našedlá barva dřeva, nemusí hřiště natírat vůbec.

Bezpečnost

Jak bezpečná jsou dětská hřiště Jungle Gym?

Všechny herní prvky Jungle Gym splňují požadavky normy EN 71 pro hřiště pro privátní použití. I s hřištěm je potřeba zacházet jako s hračkou. Při instalaci dětského hřiště je třeba dbát hlavně dostatečného prostoru kolem, aby nemohlo dojít např. při houpání nebo klouzání k nárazu do stěny, stromu apod. Věže doporučuje výrobce kotvit na dodávané kolíky s betonáží. Herní sestavy je doporučováno průběžně prohlížet a kontrolovat. Při hraní na hřišti by měly být děti pod dozorem dospělé osoby.

Mohu umístit sestavu Jungle Gym v komerčním prostředí jako je denní stacionář nebo restaurace?

Jungle Gym prolézačky jsou vhodné pouze pro použití v domácnosti, v obytné zahradě. Použití na veřejnosti, nesprávná používání více dětmi může vést k předčasnému opotřebení a tím i vážnému zranění. Na hřiště pro veřejné prostory doporučujeme sestavy Hy-Land, které jsou pro veřejné prostory přímo certifikovány.

Proč má Jungle Gym v nabídce pouze žebříkové stupně a nemá schůdky?

Schůdky se na první pohled mohou zdát pro menší děti jednodušší, ale ve skutečnosti se mohou malé děti vyšplhat po schůdcích bez rukou, snadno mohou ztratit rovnováhu a zranit se. S Jungle Gym protiskluzovými žebříkovými příčkami jsou děti automaticky vedeni k tomu, aby chytily o příčku výše a vystoupily bezpečně s pomocí obou rukou a nohou.

Pro jak staré děti jsou hřiště vhodná?

Hřiště jsou certifikována pro děti od 3 do 10 let. Maximální hmotnost jedné osoby 50 kg. Hrací věže jsou navrženy pro 3 společně si hrajících děti.

Je možné kombinovat dětské prvky Jungle Gym s výrobky od jiného výrobce?

Kombinování různých výrobků se nedoporučuje a to z důvodu rozdílných konstrukčních prvků a kování, dále potom např. uchycení houpadel, šplhacích lan apod. Různí výrobci mají různé i rozměry dřeva.

Montáž

Je třeba na stavbu hřiště mít stavební povolení?

Nikdy jsme se s problémem stavebního povolení na hřiště nesetkali, pro Vaši jistotu je možné se informovat na úřadu v místě bydliště.

Jaký podklad je doporučován pod hřiště?

Hřiště by nemělo být instalováno na beton, astalt zhutněnou zeminu nebo jiný tvrdý povrch. Vhodné povrchy jsou dvakrát řezaná mulčovací kůra, jemný kačírek, jemný písek nebo tráva. Též je možné použít certifikované dopadové dlaždice.

Je snadné hřiště smontovat sám doma?

Ano, hřiště jsou vyráběna právě tak, aby je zvládl namontovat každý zručnější tatínek či dědeček. Ke hřišti je dodáván podrobný návod k sestavení, jedná se o obrázkovou formu krok za krokem. Pokud byste si přeci jen na stavbu netroufli, naše firma disponuje odbornými montážními týmy a rádi Vám hřiště namontujeme. Stačí nám zavolat a vše zajistíme.

Co je potřeba k sestavení hřiště Jungle Gym?

Před započetím montáže doporučujeme připravit si kladívko, elektrickou vrtačku, metr, pilki na dřevo, tužku. Všechno ostatní co je potřeba, je součástí montážní krabice. Postupujte přesně podle přiloženého montážního návodu.

Musí se hřiště Jungle Gym kotvit do země?

Ano, u všech hřišť jsou dodávány kotvící prvky, aby bylo zajištěno , že se věž nebude posouvat nebo se nepřevrátí. Jak správně sestavu ukotvit naleznete v přiloženém montážním návodu. Ukotvení sestavy nepodceňujte.

Mezery mezi jednotlivými stupni žebříku jsou velké, mohu přidat další stupeň?

Rozteč mezi stupni je stanovena tak, aby se zabránilo malým dětem do tří let v samostatném lezení na herní prvky. U větších dětí nehrozí s takovými rozestupy uvíznutí částí těla při případném pádu. Při montáži postupujte dle přiloženého montážního návodu. Rozměry jsou stanoveny normoun EN 71. Nikdy rozteč nezmenšujte ani neměňte design hřiště.

Používání

Při klouzání vzniká statický náboj, jak to odstranit?

K tomuto jevu někdy dochází v kombinaci nového zboží s nízkou relativní vlhkostí. Aby k tomu nedocházelo, doporučuje se otřít kluzné plochy vodou s mýdlem.

Houpačka při kývání vrže, co s tím?

Houpačku prohlédněte a části, kde vzniká tření – modré lanové zámky – namažte rostlinným olejem.