Řezivo pro dětská hřiště

Při výběru dřevěných prvků pro Vaše dětské hřiště věnujeme náležitou pozornost. Trvanlivost dřevěné konstrukce výrazně ovlivňuje možnost užívání dětského hřiště po delší dobu. Nejobvyklejší formou je nákup připraveného dřeva přímo od nás s již hotovou sestavou z řady Jungle Gym - Kompletní sestavu Jungle Gym. Pro konstrukce na dětská hřiště používáme hladce opracované jehličnaté dřevo, se sraženými hranami, bez vypadavých suků. Na konstrukční prvky stojek nikdy nepoužíváme středové dřevo, čímž předcházíme výraznější tvorbě prasklin a tvarových deformací.

Veškeré dřevěné prvky jsou opatřeny základní tlakovou impregnací, která způsobuje u dřeva mírnou formou zabarvení a vlhkost. Vysrážená impregnační látka - zelená nebo bílá krupice, neovlivňuje kvalitu dřeva a během několika málo měsíců se nejednotná barva dostane do odstínu zelené - zelenkavé.  Tato impregnace zaručuje ochranu dřeva proti dřevokaznému hmyzu a dřevokazným houbám. Pro zachování krásy dřeva však doporučujeme dětské hřiště na Vaší zahradě dále povrchově upravit lazurovacími laky či krycími barvami na dřevo. S nátěrem je však vhodné počat až do vyschnutí dřeva! Při použití lazurovacích laků zvýrazníte strukturu dřeva, zároveň jej ochráníte před povětrnostními vlivy ( déšť, sníh, slunce) a zamezíte vymývání učinných látek ze základní impregnační vrstvy. Při výběru správné lazury Vám rádi poradíme.

V hrací sestavě objednané u nás, obdržíte nakrácený materiál, který podle návodu sestavíte do finální podoby. Prkna a trámky z tlakově impregnovaného dřeva nejsou předvrtané. Důvodem je vlhkost dřeva po impregnaci, které vysychá, a předem vyvrtané otvory by  pak nebyly přesné.  K montáži potřebujete metr, tužku, kladívko, šroubovák, vrtačku a pilku. Některé díly, i přes námi dodržený nářezový plán, je nutno seříznout či upravit.  U těchto položek je v návodu ikona svinovacího metru a pilky.  Od nás dostanete vždy nejdelší doporučenou variantu.

2170

 

 

 

 

Nezapomeňte, že tento program je pojat jako stavebnice "Udělej si sám"  -  a hřiště staví celá rodina v rámci zábavy.  Proto některé konečné úpravy - rozměření stupínků žebříku, vyvrtání otvorů, a několik málo úprav je  již na vás.  Přejeme Vám příjemnou zábavu!    

 355  356  357

1. Druhy řeziva používaná pro dětská hřiště

- tlakově impregnované dřevo (standardně dodáváno)
- dřevo s přirozenou odolností ( akát, tropické dřeviny - vzhledem k ceně materiálu zřídkakdy dodáváno)

2. Kvalita řeziva pro dětská hřiště

Pro horní břevna houpačky (Swing, Peak, Swing modul, Monkey modul) a stojky hracích věží Jungle Gym doporučuje vždy hranoly bez středu (jádra).

Námi dodávané řezivo má hrany podélně sražené na všech dodávaných hoblovaných profilech.

3. Měření řeziva pro dětská hřiště

Pro sestavení bezpečného herního setu je třeba použít profily v daném rozmezí.

Hranoly: Vybíráme hranoly čtvercového profilu se šířkou mezi 68 až  95 mm.

Trámky: Vybíráme trámky o šířce mezi 58 až 95 mm a tloušťce mezi 30 až 50 mm.

Prkna: Vybíráme prkna o tloušťce mezi 15 až 28 mm.